Süleyman Soylu’dan ‘milyon dolarlık konut’ iddiasına ‘Cafer Mahiroğlu’ yanıtı

AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu’nun 28 Mayıs seçimleri öncesinde, Mayevera isimli lüks konut projesinden yaklaşık 3 milyon dolara (83 milyon TL) villa satın aldığı, ancak villayı kendi üzerine yaptırmadığı iddia edildi.

HalkTV’den Seyhan Avşar, Soylu’ya villa satışını yapan şirkete ulaşarak yaptığı görüşmeyi gündeme taşıdı.

Kendisini tekstil üzerine ihracat yapan bir iş kadını olarak tanıtan ve Mayevera projesinden villa almak istediğini söyleyen Avşar’a Süleyman Soylu’nun da bu projeden daire aldığını doğruladı.

İsmi açıklanmayan yetkili Avşar’a şu açıklamalarda bulundu:

“Yakın zamanda sayın Bakan’a da villa sattık. Süleyman Beyler 1. Etaptan daire aldı. 11 ay önce satışı yaptık. O dönem bir tık daha düşüktü fiyatlar. Dairenin içini komple kırmıştık. 3 milyon dolara çok yakın bir fiyata sattık. Ama şöyle düşünün içi dahi şap vaziyetteydi. Bakan Beyin yakın dostları benim arkadaşımdı. Aracı oldular. Tapu işlemlerini yaparken sayın Bakan’ın ismini kullanmadılar. Süreci biraz daha confidential (gizli) yürüttüler. Ben de çok kurcalamadım. Çok kıymetli dostlarımın aracılığıyla gelmişlerdi.”

SOYLU’DAN YANIT GELDİ: HALK TV SAHİBİNİN DE OTURDUĞU YERDE DEVAM EDECEK

Haberin yayınlanmasının ardından sosyal medya hesabından iddialara yanıt veren Süleyman Soylu, bahsi geçen villaya oğlunun tadilatı karşılığında kiracı olarak taşınacağını söyledi. Soylu, çıkan haber nedeniyle evin ifşa olduğunu belirterek oğlunun da taşınmayacağını söyledi.

Soylu, Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu’nu işaret ederek, “Oğlum daha önce ifşa olan, Halk TV sahibinin de oturduğu, aynı yerde oturmaya devam edecek” dedi.

Soylu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Günaydın Aylardır olduğu gibi bugün de güne yine bir Süleyman Soylu yalanı ile başlıyoruz. Günün haberi, attığı yalanlar, aldığı nefesten fazla bir sözde “gazeteciden”… On beş yıldır Bahçeşehir’de oturuyorum. Allah izin verirse de oturmaya devam edeceğim. Evi bir yılı aşkın süre önce terör örgütlerine ve organize suç örgütlerine hedef gösterecek şekilde yine sizler tarafından ifşa edilen oğlum, Çekmeköy’deki başka bir eve tadilatı karşılığında kiracı olarak taşınmak istedi. Şimdi onu da ifşa ettiniz. Örgütçü arkadaşlarınıza söyleyin, şimdi oraya da taşınmayacak. Daha önce ifşa olan, Halk tv sahibinin de oturduğu, aynı yerde oturmaya devam edecek. Gazeteci olan son cümleden yeni bir haber daha çıkartır, hadi bakalım… ” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x