Milyon Dolarlık Vurgunun Görüntüleri Ortaya Çıktı

Türkiye son günlerde ‘Fatih Terim Fonu’ adı altında yapılan milyonlarca dolarlık dolandırıcılık dosyasını konuşuyor. Gündeme bomba gibi düşen ‘yüksek faizli gizli fon’ vakasında yeni gelişme yaşandı. Milyon dolarlık vurgunun kamera görüntüleri ortaya çıktı. 

Aralarında Fatih Terim, Emre Belözoğlu, Arda Turan gibi futbol dünyasının ünlü isimlerinin de yer aldığı onlarca kişiyi “yüksek faizli gizli fon” vaadiyle dolandırıldığı iddia edilen olayla ilgili bilirkişi raporu ortaya çıktı.

DenizBank’ta şube müdürü olan Seçil Erzan isimli bir kadın, aralarında Arda Turan, Emre Belözoğlu ve Selçuk İnan gibi ünlü futbol adamlarınında bulunduğu onlarca kişiyi yüksek getirili fon vaadiyle 44 milyon dolara yakın dolandırmıştı. Arda Turan, kamuoyunda ‘Fatih Terim Fonu’ olarak bilinen ve yargıya taşınan dosyada 7.5 milyon dolarla en fazla para kaybeden isim.

Milliyet gazetesi, Denizbank Levent Büyükdere Caddesi Şubesi’ndeki 77 güvenlik kamerası incelenerek elde edilmiş 165 görüntüye ulaştı. Kamera görüntülerinin bazıları şöyle:

Bilirkişi raporunda davanın baş sanığı DenizBank Şube Müdürü Seçil Erzan’ın bankadaki odasına girip çıkarken birden fazla görüntüsü yer alıyor. Erzan, sabah saat 09.00 sıralarında geldiği bankadan genelde 18.00’i geçerken ayrılıyor.

Tarih 7 Mart 2023, saat 14.46. Görüntüdeki kişi 1 milyon 535 bin dolar dolandırılan futbolcu Selçuk İnan. İnan, Erzan’la görüştükten sonra 14.52’de ayrılıyor. İnan, ifadesinde, “Kendisiyle birlikte fonu (Denizbank Genel Müdürü) Hakan Ateş ve (Denizbank Genel Müdür Yardımcısı) Mehmet Aydoğdu’nun yönettiğini söyledi. Bunun üzerine toplamda 3 milyon 685 bin doları üç seferde yatırdım.

Bu paraları Erzan’ın odasında Erzan’a verdim. 2 milyon 150 bin dolarını süreç içerisinde fonun elde ettiği asıl alacak ve kâr payı diye bana bankada iade etti” demişti. Seçil Erzan da ifadesinde Selçuk İnan’a fon vaat ettiğini, 3 milyon dolara yakın para aldığını ve 1 milyon 200 bin dolar borcu olduğunu söylemişti.

20 Mart 2023’te, saat 10.20’de 4 milyon 292 bin dolar ile Arda’dan sonra en çok para kaptıran futbolcu Emre Belözoğlu, kuzeni ve aynı zamanda Fatih Terim’in damadı olan Volkan Bahçekapılı, yanlarında ismi belirtilmeyen bir erkek şahısla Erzan’ın odasına giriyor. Üç kişi, 11.12’de Erzan’ın odasından ayrılıyor. Aynı gün 16.16’da Belözoğlu ve Bahçekapılı tekrar geliyor. 16.52’de sabah yanlarında olan şahıs da odaya giriyor. Üç kişi, 17.18’de odadan ayrılıyor.

Erzan, ifadesinde, “Emre Belözoğlu’nun gönderdiği paraları bazen şubede odamda teslim aldım ve bir kez de Volkan Bahçekapılı’nın ofisinde teslim aldım” demişti.

Tarih 13 Mart 2023. Saat 13.11 sıralarında iş insanı Atilla Baltaş, yanında bir kişiyle birlikte Erzan’ın odasına giriyor. 14.32’de odadan çıkıyorlar. Parasını Erzan’dan geri alabilen isimlerden Semih Kaya’ya verilen çantada, Baltaş’a ait GPS cihazı bulunmuştu. Baltaş’ın avukatı, müvekkilinin para taşınırken bazen hırsızlık olaylarına karşı önlem olarak bunu yaptığını söylemişti. Seçil Erzan ise Atilla Baltaş’ın verdiği paradan katbekat fazlasını aldığını öne sürmüş, Baltaş’tan fon adı altında para almadığını ve faiziyle para satın aldığını söylemişti.

Erzan ayrıca Baltaş’ın kendisini Cizre’ye kaçırmak için zorla uçak bileti aldırdığını, müştekilerden topladığı paralarla da yurt dışına kaçırmak istediğini anlatmıştı.

Tarih 8 Mart 2023. Saat 12.25. Erzan’ın teyzesinin oğlu Tanın Yılmaz odaya giriyor. 14.05’te 35-40 yaşlarında bir kadın, odaya girip 14.22 sıralarında odadan ayrılıyor. 14.08’de bu kez 40-45 yaşlarında bir kadın odaya giriyor, 15.05’te de çıkıyor. 15.55’te, tam 3.5 saat sonra, Erzan kuzeniyle birlikte odadan ayrılıyor.

Erzan, “Mart ayında Tanın Yılmaz, Barış Tari isimli şahsın arabasına ipotek koydurduğunu, bu ipoteğin acilen kaldırılması gerektiğini söyledi. Aynı gün Tanın yanımda bulunduğu sırada (eşi) Merve de odama geldi. Birden Merve saçıma yapıştı. Saçımı yolmaya başladı. Çok sayıda hakaret etti. Hatta o gün kolumda bulunan Rolex saatimi Merve zorla çekip aldı” diye ifade vermişti. Erzan, söz konusu Rolex saati ise kendisine Arda Turan’ın hediye ettiğini söylemişti.

Odaya giren bir başka isim ise Buse Terim’in eşi ve Fatih Terim’in damadı Volkan Bahçekapılı. Seçil Erzan, Emre Belözoğlu’nun kendisine Volkan Bahçekapılı’nın referansı ile geldiğini söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x