Beşiktaş’ta Hari Vukas’tan Ante Rebic açıklaması!

Süper Lig’in 10’uncu haftasında Gaziantep FK’yı 2-0 mağlup eden Beşiktaş’ta yardımcı antrenör Hari Vukas müsabaka sonrası düzenlenen basın toplantısında konuştu. Önemli bir galibiyet aldıklarını belirten Hari Vukas, “Çok önemli bir galibiyet aldık. Çok mutluyuz bu galibiyetten dolayı. Tüm oyuncuları tebrik ediyorum” dedi.

Sakat, cezalı ve hasta futbolculardan dolayı bugün kadro kurmakta zorlandıklarını belirten Vukas, “3-4 günde bir maç oynadığınız zaman bu sakatlıklar ve hastalıklar baş gösterebiliyor. Bugün de hasta ve sakat oyuncular vardı. Mert kırmızı kart cezasından dolayı oynayamadı. İlk 11 kurmak da zorlaşabiliyor bu durumdan dolayı ama umuyorum gelecekte daha az sakat ve hasta oyuncumuz olacaktır. Daha rahat kadro kurabileceğiz” ifadelerini kullandı.

Teknik Direktör Şenol Güneş döneminde takımın iyi çalışmadığı için sakatlıklar yaşandığı şeklinde haberlerin çıktığının hatırlatılması üzerine Hari Vukas, “Önceki süreçle ilgili konuşmam doğru değil, bilemem. 3 maçtır buradayım ve Galatasaray’a karşı 1 oyuncu eksik olmamıza rağmen iyi fiziksel performans gösterdik. Bodo maçında da kaybetmemize rağmen iyi fiziksel mücadele gösterdik. Bugün de fiziksel anlamda takım bizi tatmin etti. Gaziantep gibi 5’li oynayan, önde basan rakiplere karşı risk almanız gerekir. İki oyuncularına sürekli uzun top attılar. Bunun için de bir efor gerekiyordu. Bunu iyi yaptık. Takımın çok eksik oyuncusu olduğunu da biliyoruz. Bugünkü fiziksel performansı iyiydi takımın” diye konuştu.

Vukas, Rebic’in ise Teknik Sorumlu Burak Yılmaz’ın kararı gereği forma giymediğini ve gelecekte kendisine ihtiyaçları olduğunu dile getirdi.

Bahtiyar Zaynutdinov’un performansını da değerlendiren Hari Vukas, “Bugünkü 11’i kurmak zordu. Gaziantep gibi bir takıma, geride savunma hattı kuran takıma karşı kanatları kullanmak zorundaydık. Bahtiyar da görevini iyi şekilde ifa etti. Bahtiyar’ı hem defansif hem ofansif kullanabileceğimizi biliyorum. Umarım ileride Bahtiyar’ı en iyi şekilde değerlendiririz” cümlelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x