AKP’li Hulki Cevizoğlu’ndan Süper Kupa yorumu: Atatürk tişörtü giyeceğim diye milleti ayağa kaldırmanın alemi var mı

Suudi yetkililerin Süper Kupa maçında Atatürk’lü formalara ve “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” pankartına yer vermemesi üzerine Fenerbahçe ve Galatasaray sahaya çıkmamış ve Türkiye’ye dönmüştü.

AKP İstanbul Milletvekili Hulki Cevizoğlu katıldığı bir televizyon programında olay ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Bizim süper kupanın finali Fenerbahçe ile Galatasaray arasında Türkiye’nin süper kupası 100. yılda oynanacak. Affedersiniz Suudi Arabistan’ın 100 Yılı mı bu, Suudi Arabistan’da ne işiniz var ya. Sosyal medyada konuşulan rakamlarda deniliyor ki ortada 100 milyon dolar ya da euro var 50 milyon doları federasyona 25 milyonu Fenerbahçe’ye 25 milyonu Galatasaray’a verilecek deniyor.

Suudi Arabistan’dan alınacak 63 milyon TL kazanan, 43 milyon TL kaybeden. Bu maçın Suudi Arabistan’da yapılmasını Suudi Arabistan teklif etti deniliyor. Suudi Arabistan olmayabilir başka bir ülke olabilirdi. Diplomatik ilişkilerimizi maç yüzünden, niye bu hale getiriyorsunuz, kim getiriyor? Kulüplerin iki başkanı mı hesap vermeli, federasyon mu hesap vermeli, kim ise hesap vermeli. Diplomatik skandala niye dönüştürür musunuz? Seçime giderken Türkiye’yi Atatürk üzerinden neden kutuplaştırmak istiyorsunuz? Arkadaş Suudi Arabistan’da Belçika’da Avrupa’da kutuplarda Atatürk tişörtü giyeceğim diye milleti ayağa kaldırmanın alemi var mı? Türkiye’de giysene Atatürk tişörtünü. 100 yılda süper kupa finalini niye Samsun’da oynamıyorsun, niye İzmir’de oynamıyorsun, Ankara’da İstanbul’da neden oynamıyorsun, Erzurum’da Kars’ta oynamıyorsun?

100. Yıl Türkiye’nin 100. Yılı değil mi Cumhuriyeti Suudi Arabistan’da mı kurduk. Biz niye Türkiye’de 100. Yılı maçını oynamıyorsun. Bu nasıl bir rezalettir. İki tane büyük kulübün başkanı bu kadar büyük camiaya sahip insan yönetemiyor mu, istifa etsinler gitsinler. Sizin futbolunuz siyasi krize neden yol açıyor? “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x