PlayStation 5 Pro sonunda geliyor! Tarih belli oldu

Sony, en yeni oyun konsolu PlayStation 5 kataloğunu, farklı sürümler ile genişletmeye hazırlanıyor. Son raporlar, PlayStation 5 Pro olarak adlandırılacağı düşünülen çok daha güçlü bir konsol geliştirildiğini ortaya koydu.

2024 yılı sonunda geliyor!

Oyun sektörünün uzman isimleri tarafından onaylanan iddialara göre PlayStation 5 Pro konsolu test aşamasına girdi. Sony, PS5 Pro’yu 2024’ün sonlarında piyasaya sürmek istiyor olabilir.

Sony’nin bu yılın sonlarında çıkarılabilir sürücüye sahip yeni bir PlayStation 5’i piyasaya sürmeye hazırlandığı iddia edilmişti. Son raporlar da bu iddiayı destekler nitelikte. PS5 Pro’nun çıkarılabilir disk desteğine sahip olup olmayacağı bilinmese de, birincil hedefi grafik kalitesinde artış sağlamak olacak.

PS5 Pro, oyun dünyasının gelecekte göreceği yeni donanımın yalnızca başlangıcı. Yeni konsolun, üretim ve nakliye maliyetlerini azaltmak için PS5’e alternatif olması bekleniyor.

PS5 Pro teknik özellikleri ile ilgili ayrıntılar henüz bilinmiyor. Ancak PlayStation mimarı Mark Cerny’nin aldığı bir patent, Sony’nin video oyunlarında ray-tracing performansını geliştirmek istediğini gösteriyor. PS4’ten PS4 Pro’ya geçişte olduğu gibi; PS5 Pro’nun gelişmiş görsellere, performansa ve okuma hızına sahip olacağı düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir