Krizi fırsata çevirdi! Altılı masada Cihan Paçacı detayı

İYİ Partili Cihan Paçacı, 26 Ocak’ta Habertürk yazarı Nagehan Alçı’ya bir röportaj vererek, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına karşı “Şöyle bir şey var: Sokakta Kemal Bey’e itiraz görüyoruz, ‘dürüst değil mi?’ diye soruyoruz, ‘dürüst’ diyorlar. ‘Devlet tecrübesi yok mu?’ diyoruz ‘var’ diyorlar. ‘E o zaman?’ ‘Ama olmaz…’ Sokaktaki bu itirazı İyi Parti olarak görmezden gelemeyiz Nagehan Hanım. Bu itiraz var” açıklamasında bulunmuştu. 

İSTİFASI İSTENDİ, KRİZDE GERİ DÖNDÜ

Bu sözlerinin ardından Meral Akşener’in isteğiyle görevinden ayrılan Cihan Paçacı için altılı masada yaşanan kriz fırsat oldu. 2 Mart perşembe günü liderlerin altılı masada anlaşamamasının ardından Akşener, partili yetkililerle görüştü. 3 Mart cuma günü bir basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Lideri, çok sert sözler sarf ederek İYİ Parti’nin altılı masadan kalktığını açıkladı. 

İYİ Parti’nin 2 Mart perşembe günü altılı masadan kalkmasının ardından 3 Mart cuma günü İYİ Partili Cihan Paçacı görevine geri döndü. 

ŞİMDİ NE OLACAK?

Paçacının görevine geri dönmesinin ardından ise İYİ Parti Lideri Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu‘nun cumhurbaşkanı adaylığına, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş‘ın cumhurbaşkanı yardımcılığı şartıyla tekrar altılı masaya oturdu. Anlaşma sonrası Kılıçdaroğlu’nun adaylığı resmen ilan edildi. Birkaç gün içerisinde yaşanan bu kritik gelişmelerin ardından Cihan Paçacı‘nın tekrar istifa edip etmeyeceği merak konusu oldu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir