EXIT Festival 2023 İçin NFT Biletleri Oluşturacak

Sırbistan’ın en popüler festivallerinden biri olan EXIT Festival, bu yılki etkinlik için NFT biletleri oluşturacak. 

Festival, NFT biletleri oluşturmak için Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir biletleme platformu olan NFT-TiX ile ortaklık sağladı. NFT biletleri daha önce 2021’de gerçekleştirilen Swedish House Mafia ve Coachella etkinliklerinde de kullanılmıştı. 

Proje Daha Önce Ödül Kazanmıştı

Bu yıl 6-9 Temmuz tarihleri arasında Sırbistan’ın Novi Sad şehrinde gerçekleşecek olan EXIT Festival, Petrocaradin Kalesi’nde her yıl 200.000’e yakın misafiri ağırlıyor. 

EXIT’in NFT-TiX ile kurduğu ortaklık, biletlerin merkeziyetsiz biletleme platformunda satılmasına olanak tanıyacak. Festival ilk olarak 2022 yılında NFT biletleme sistemini hayata geçirerek İngiltere Festival İnovasyon Ödülü’nü kazanmıştı. 

Festival, normal NFT biletlerinin yanı sıra 10.000 avro değerinde ultra VIP biletleri de satışa sunacak. Ultra VIP biletler, hayranlara sanatçılarla tanışma ve selamlaşma fırsatı gibi bazı ayrıcalıklar sağlayacak. Bilet sahipleri ayrıca bir dizi VIP salonuna erişim hakkı da kazanacak.

EXIT Festival’in NFT-TiX ile gerçekleştirdiği bu proje, Ticketing Business Awards’da DISTRUPTOR Ödülü için listeye alındı. Projenin, günümüz izleyicilerinin taleplerini karşılamak adına öncü bir örnek olduğu söyleniyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir