Erbakan: Prensipler konusunda bizzat Erdoğan ile mutabakata vardık

Cumhur İttifakı’na katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşüp prensipler konusunda uzlaşmaya vardıklarını açıkladı. Erbakan, YSK’da devam eden adaylık sürecini de sonlandırdıklarını söyledi.

Erbakan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

ERDOĞAN İLE KÜLLİYE’DE GÖRÜŞTÜK: Sayın Cumhurbaşkanı ile Külliye’de görüştük ve uzlaştık. Cumhur İttifakı’nın karşısındaki blok ortaya koyduğu hedef ve projeler olarak ülkemize menfaat getiremeyecek bir bloktur. Kararlarımızın ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

ADAYLIK SÜRECİMİZİ SONLANDIRMIŞ BULUNUYORUZ: Önümüzdeki hafta sayın Cumhurbaşkanı, salı ya da çarşamba günü, genel merkezimizi ziyarette bulunacaklar. Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecimizi sonlandırmış bulunuyoruz. İmza veren, gayret eden bütün teşkilat mensuplarımıza, vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

KARARLARIMIZIN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM: Burada 3 sayfalık mutabakat metnimizin en son sayfamızı göstermek istiyorum. İmzalanan mutabakat metni burada. Bu noktada kamuoyunda yanlış anlaşılmalara mahal verilmemesi bakımından sizlerle paylaşmak istedim. Kararlarımızın hayırlı olmasını diliyorum. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir