Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi Düşüyor

Bitcoin tarafında artan olumsuz haberler ile birlikte (BTC) korku ve açgözlülük endeksinin son iki ayın en düşük seviyesine geldiği görülüyor.

Kripto piyasasına ait paylaşılan veriler arasında en popüler olanlarından Korku ve Açgözlülük endeksi, son iyi aylık süreçte en düşük değere geldiği bildirildi. BTC’nin tepe fiyat yaptıktan sonra ardı adına gelen fud haberler, kripto verilerini büyük oranda etkilemiş görünüyor. Son günlerde iyice kızışan Stablecoin sorunları ve bankacılık tarafından gelen olumsuz haberler, bu verileri giderek kötü etkiliyor.

Korku ve Açgözlülük Endeksi için Son 2 Ayın En Düşük Verisi Geldi

Korku ve Açgözlülük Endeksi, piyasa yatırımcılarının duygularını ölçer. Kripto piyasasına göre uyarlanmış hareketlilik, pazar hacmi ve sosyal medya etkileşimi de dahil olmak üzere çeşitli ölçümlerle hesaplanır. Son haftlara baktığımızda bu verinin giderek yükseliyor olması, kripto yatırımcısının piyasa olan güveninin arttığını gösteriyordu.

Kan kaybetmeye devam eden kripto sektöründe, veriler olumsuz gelmeye devam ediyor. Kripto borsalarının hacimlerinin düşmesi, borsalara aktarılan nakitlerin azalması gibi birçok veri şuan için bu durumu doğruluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir